Bezpieczenstwo Informacji (SZBI, ISO 27001), Audyt teleinformatyczny, Ciaglosc dzialania (BS 25999), Ochrona danych osobowych

Szczecin - test ciągłości działania

Obfite opady deszczu ze śniegiem w poniedziałek wieczorem spowodowały , że w rejonie Krajnika Dolnego złamał się słup linii wysokiego napięcia. Powalone drzewa zerwały w wielu miejscach linie energetyczne i trakcję kolejową. Od około godz. 3.30 w mieście nie ma prądu. Problemy dotyczą również miast w promieniu 100 km od Szczecina. Poważna sytuacja jest m.in. w Kołobrzegu i Policach. Awaria spowodowała, że w mieście nie ma również wody. Szacuje się, że awaria potrwa jeszcze kilka do kilkunastu godzin.

Powstała sytuacja jest prawdziwym wyzwaniem dla firm i organizacji. Tak długa przerwa w dostawie zasilania spowoduje, że większość urządzeń UPS nie zapewni ciągłości funkcjonowania tych organizacji. Sytuacje takie pokazują, że plany ciągłości działania, mimo, że dla wielu wydają się zbędnym kosztem, w sytuacji krytycznej są bezcenne a ich brak może wpłynąć na znaczące straty finansowe.

Dla osób zainteresowanych tematyka ciągłości działania proponujemy zapoznanie się z normami BS 25999.

Additional information